انجام رساله دکتری

انجام رساله دکتری یکی از مهمترین دغدغه دانشجویان مقطع دکتری است دراین مقاله سعی شده است به جوانب مختلف این کار بپردازیم و خدمات موسسه پورتال دانش را در انجام رساله دکتری معرفی کنیم. امیدواریم اطلاعات این صفحه برای شما مفید باشد ضمنا چنانچه در این خصوص سوالاتی دارید می توانید با کارشناسان موسسه تماس بگیرید.

فرم درخواست مشاوره پایان نامه

هدف از انجام رساله دکتری چیست؟

اغلب انجام رساله دکتری با مسائل دشواری همراه است، که در ادامه سعی داریم نکات مهم را تا حدودی توضیح دهیم. باتوجه به اینکه دانشجویان مقطع دکتری، پایان نامه ارائه می دهند و با نحوه برنامه ریزی ونگارش آشنا هستند، اما انجام رساله دکتری تفاوت هایی دارد، که نیاز به اگاهی و شناخت دقیق تر است. هدف از انجام رساله دکتری، پاس کردن این واحد پژوهشی است، که دانشجویان این مقطع بتوانند با توجه به موضوعی که به ان گرایش دارند، نمره قبولی را کسب کنند.

مراحل نگارش رساله دکتری

گام اول برای نوشتن یک رساله خوب ،موضوع ان است.باید به این نکته هم توجه داشت که موضوع رساله ،قبلا تدوین نشده باشد.
بعد ازتایید  پروپوزال که همان تاریخچه،بیان مسئله و…است، نگارش رساله اغاز می شود.
برای به مشکل برنخوردن دانشجو هنگام ارائه موضوع ، باید حین نگارش نکات مهم همچون قوانین و معیارها را رعایت کند.

  تفاوت پروپوزال دکتری با پروپوزال ارشد

انجام پایان نامه ارشد و نوشتن رساله دکتری ، یکی از مراحل مهم در انجام پروپوزال ارشد و دکتری است،که نیاز به وقت و انرژی کافی دارد، در ادامه به تفاوت این دو نیز می پردازیم.

 • پروپوزال ارشد

برای دانشجویان دوره کارشناسی، واحد پایان نامه از مهمترین واحد های تحصیلی است. به گونه ای مهارت و  استعداد دانشجویان در این مقطع ارزیابی می شود.
نکات مهم پژوهش های علمی و یادگیری مراحل تحقیقات علمی، هدف واحد پایان نامه در دوره کارشناسی ارشد است.
با توجه به کیفیت پایان نامه داوران دانشگاه دانشجویان را محک زده، و پایان نامه را با دقت تمام بررسی می کنند، به همین دلیل بهتر است دانشجویان با مشاوره استادان راهنما پایان نامه را پیش ببرند. پروپوزال کارشناسی ارشد، اغلب در ترم اخر نوشته می شود.

 • پروپوزال دکتری

یکی از مهمترین مراحل نگارش رساله دکتری نوشتن پروپوزال دکتری است، برای کسب نمره عالی کیفیت ان در موفقیت دانشجو نقش مهمی دارد، همچنین در نظر داوران و استادان نقش بسزایی خواهد داشت. زمان انجام رساله دکتری از ترم اول شروع وطی دوره کامل می شود، فرصت خوبی است برای دانشجو که در حوزه ی مورد علاقه اش مطالعه کند و به دانسته های علمی اش اضافه کند.
این را هم باید گفت که رساله دکتری طولانی تر است و سختی و  پیچیدگی های خودش را دارد. پروپوزال دکتری مفصل تر بوده و تعداد صفحات ان از پایان نامه کارشناسی بیشتر است.
پروپوزال دکتری ، به دلیل اینکه دانشجو در مقطع گذشته تجربه دارد و بر قوانین و اصول مسلط است، راحت تر می توان مراحل ان را طی کرد.

هزینه انجام رساله دکتری به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه انجام رساله دکتری، موضوع مهمی است  که دانشجویان باید به ان توجه داشته باشند . اگر دانشجو دچار مشکل مالی باشد، کارش عقب افتاده و زحماتش هدر می رود.
در ادامه عواملی را که بر هزینه انجام رساله، تاثیر گذار است را در اختیارتان قرار می دهیم

الف) رشته تحصیلی دانشجو: به دلیل تخصصی تر بودن دروس در مقطع دکتری، به ابزار و امکانات بیش تری برای مطالعات لازم است. و اینکه برخی از رشته های دانشگاهی، هزینه های هنگفتی را شامل می شود.

ب) موضوع رساله: باید این را دانست که موضوع رساله، بر هزینه رساله دکتری تاثیر زیادی دارد.برای مثال موضوع های کارگاهی و ازمایشگاهی، مسلما پر هزینه تر هستند چرا که، در هر مرحله برای ساخت و ساز به ابزار و مصالح مختلفی نیاز دارد.

ج) زمان دانشجو: اگر دانشجو، زمان کافی برای انجام رساله دکتری داشته باشد؛ می تواند با برنامه ریزی و تمرکز دقیق و نظم کافی ، دور از استرس بدون انجام خطایی کارش را به پایان برساند. در غیر این صورت اگر فرصت دانشجو محدود باشد، به دلیل فشرده بودن کارها مجبور به پرداخت هزینه های اضافه می شود.

چگونگی زمان بندی برای نگارش رساله دکتری

محدودیت های مالی ، زمان کامل کردن پایان نامه را کم می کند. دانشجو باید این زمان محدود خود را، به دو بخش اجرای پژوهش و نوشتن پایان نامه تقسیم کند.  هر هفته ای که بگذرد زمان نوشتن شما کاهش می یابد، به همین دلیل باید زمان بندی را به گونه ای در نظر بگیرید که ، اگر نیاز به تجدید نظر یا اصلاح پایان نامه بود وقتتان هدر نرود.
یک تاریخ قطعی را برای پایان نامه خود در نظر بگیرید، و طبق ان تاریخ در جدول زمانی خود از اخر به اول حرکت کنید. باید به این موضوع هم دقت داشته باشید که پس از تکمیل پایان نامه، به زمانی برای خواندن توسط مشاور و راهنما و همینطور انجام مراحل اداری پایان نامه نیاز دارید.
اگر پایان نامه شما، دارای جدول و نمودار و تصاویر است باید بدانید که به زمان و وقت بیشتری نیاز است. بهتر است، نوشتن نسخه نهایی پایان نامه را با مشورت راهنما و در فراغت خود بنویسید. اندک زمانی را، برای موارد غیر قابل پیش بینی همچون راهنمایی از منابع دیگر و تحقیقات ضروری در نظر داشته باشید. جهت آشنایی بیشتر با اساتید و محققین موسسه پورتال دانش می توانید به انجام فارغ التحصیلان دانشگاه تهران مراجعه کنید.

ویژگی های بهترین موسسه انجام رساله دکتری

 • معتبر بودن
 • توجه به شرایط دانشجو و پاسخدهی سریع
 • باتجربه و با سابقه بودن
 • تضمین کار و دارا بودن تعهد کاری
 • پیگیری مداوم
 • دارای سایت قوی بودن
 • ارزش گذاری و اواویت دهی به علم
 • وجود استادان و کارشناسان حرفه ای
 • رعایت استانداردها ارائه خدمات جامع
 • تحویل به موقع پروژه و مسولیت پذیر بودن
 • معقول بودن قیمت ها

با ویژگی های بهترین موسسه انجام پایان نامه اشنا شدید؛ حال چند مورد از این ویژگی ها را برای Hشنایی بیشتر به طور خلاصه توضیح می دهیم.
معقول بودن قیمت : واضح است، که موسسات با قیمت های  بالا یا پایین مورد اعتماد نیستند. نمی توان به این نتیجه رسید که هرچه قیمت بالاتر باشد ، کیفیت بهتر است یا بالعکس.
برای اعتماد بیشتر دانشجویان ، می توان این روند را به طور شرایطی و قسطی انجام داد تا به مشکلی برنخوردند.
معتبر بودن : برای انتخاب یک موسسه خوب باید توجه داشته باشید ، که نام ان در اداره ثبت تایید شده باشد. مطمئنا موسسه ای برای واریز هزینه مشاوره شماره حساب شخصی می دهد و با مشتری قرار داد نمی بندد ، مورد تایید و اعتماد نیست .
این را بدانید ، که یک موسسه رساله دکتری خوب باید قابل دسترسی باشد ، مکان مشخصی داشته باشد و دارای نام معینی هم باشد .
تضمین کار و تعهد کاری : موسسه خوبی که به کیفیت کار و خدماتش مطمئن باشد ، به راحتی تضمین ارائه یک کار با کیفیت به مشتری را می دهد .
حتی به مشتری اطمینان خاطر می دهد که اگر بر خلاف قراردادشان عملی پیش اید ، همه ی هزینه یا درصد بیشتری از مبلغ را به مشتری بازگرداند .
ارزش گذاری و اولویت دهی به علم : اولویت یک موسسه مشاوره خوب ، باید کمک به پیشرفت سطح علمی کشور و انجام کار علمی باشد . و این مورد را در نظر داشته باشید ، که موسسه قبل از بستن قرار داد تحت هیچ شرایطی ، نباید از شما مبلغی دریافت کند .
وجود استادان و کارشناسان حرفه ای : برای مطمئن شدن از وجود یک کارشناس حرفه ای ، حتما قبل از بستن قرار داد به صورت تلفنی یا برگزاری یک جلسه با کارشناس صحبت کنید ، و دقت کنید که از سطح علمی بالایی برخوردار باشد و از ارائه یک مشاوره کامل و خوب به شما بر می اید .
داشتن سایت قوی : یک موسسه خوب و معتبر ، حتما یک سایت بروز و فعال دارد . ویترین یک موسسه را وبسایت ان کامل می کند و سطح علمی و تخصصی ان را نمایان می کند . کیفیت محتوای مقالات سایت نشان دهنده سطح علمی ان موسسه است . تاریخ انتشار هر مطلب قدمت ان موسسه را آشکار می کند، اما نمی توان فقط به این مورد اکتفا کرد و باید موارد دیگر را هم مورد بررسی قرار داد .
موسسه خوب و با کیفیت ، پاسخگو مشتریان است و کارشناسان دائما پیگیر هستند . اگر موسسه در زمان کم و محترمانه خدماتشان را ارائه نمی کنند ؛ بهتر است از انتخاب ان موسسه صرفنظر کنید .

هدف از این توضیحات ، آشنایی و آگاهی بیشتر افراد برای انتخاب یک موسسه مشاوره انجام رساله دکتری حرفه ای و معتبر است ، و در کنار این موارد داشتن صرف زمان و صبر و حوصله تحقیق کنید ، گزینه مورد نظر را یافته و از مشاوره ای کاربردی و ارزشمند بهره ببرید. همچنین عزیزان می توانند جهت مطالعه برخی از مقالات موسسه پورتال دانش به پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی مراجعه کنند.

تعهدات برای انجام رساله دکتری

شخصی که در حال نوشتن انجام رساله دکتری است، تعهداتی دارد که باید ان ها را بپذیرد.
برای انجام پایان نامه ، در صورتی که از نوشته های پژوهشی و علمی دیگر افراد استفاده نموده ام، طبق شرایط و ضوابط موجود نام منبع و مشخصاتی که از ان استفاده کرده ام را در فهرست مربوطه ، درج می کنم .
از این پایان نامه ، در گذشته برای کسب  هیچ گونه مدرک تحصیلی،  بالا و پایین تر در هیچ موسسه و دانشگاه عالی استفاده نکرد ام.
در صورت اتمام تحصیل ، قصد هر گونه استفاده چون چاپ ، اختراع ، ثبت و… از پایان نامه را داشته باشم ؛ واحد مجوز را از حوزه معاونت آموزشی اخذ می نمایم. با توجه به موارد بالا ، در هر دوره ی زمانی خلاف موارد ثابت شود ،عواقب به وجود آمده از ان را پذیرا می شوم؛ وبا توجه به قوانین و مقررات در صورت سلب مدرک تحصیلی ام ، هیچ گونه ادعایی نخواهم داشت.