انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی

انجام پایان نامه مهندسی کشاورزی

رشته مهندسی کشاورزی ازمجموعه علوم مرتبط با کشاورزی است و به عبارت بهتر ترکیبی از دو تکنولوژی علوم مهندسی و تولید و پرورش کشاورزی می باشد. مهندسی کشاورزی را ترکیبی از رشته هایی همچون زیست شناسی جانوری، زیست شناسی گیاهی، مکانیک عمران، برق و … می دانند . از این رو برای ساخت ماشین آلات کاربردی در زمینه کشاورزی از  دانش و اصول کشاورزی بهره می گیرند. افراد به دلیل علاقه و نیاز جامعه به تحصیل در رشته های کشاورزی روی آورده اند و پس از اتمام دوران کارشناسی به ادامه تحصیل می پردازند و کارشناسی ارشد آن را انتخاب می نمایند.

فرم درخواست مشاوره پایان نامه

دانشجویان رشته مهندسی کشاورزی برای اتمام دوران کارشناسی ارشد باید پایان نامه مربوط به گرایش خود را به پایان برسانند.

برای انجام پایان نامه کارشناسی ارشد، رشته کشاورزی باید مراحل زیر را انجام دهید که عبارت است از

اولین گام برای انجام پایان نامه انتخاب موضوعی جذاب است، اما باید تحقیق کنند که موضوع تکراری نباشد. یعنی دانشجو باید به سایت ایرانداک مراجعه کند و با جست وجو در سایت ایرانداک بتواند دریابد که موضوع انتخابی کار شده است یا خیر. گام بعدی نوشتن پروپوزال است که باید تمام تلاش خود را برای نوشتن پروپوزالی جذاب انجام دهند تا توجه داوران را به خود جذب کنند. مرحله بعدی فصل بندی پایان نامه است که، این عمل به این صورت است که در ابتدا مقدمه سپس پیشینه تحقیق و روش تحقیق و در آخر نتایج و منابع استفاده شده را بیان کند.

هزینه انجام پایان نامه ارشد مهندسی کشاورزی به چه عواملی بستگی دارد؟

همه دانشجویان رشته کشاورزی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در ابتدا به فکر انجام پایان نامه خود هستند، این کار به زمان کافی، مطالعات و تحقیقات زیادی نیاز خواهد داشت. از این رو انجام پایان نامه کشاورزی برای دانشجویان سخت به نظر می رسد و برای نوشتن آن به زمان زیادی نیاز دارند. به عبارت دیگر می توان گفت، شناخت قوانین و تسلط بر نوشتن صحیح آن، اشراف بر موضوع به صورت تخصصی در گرایش مربوطه موجب می شود، در زمان کم و با کمترین خطا پایان نامه را به اتمام رساند.
از این رو انتخاب موسسه مناسب برای انجام پایان نامه بسیار مهم است، زیرا اگر پایان نامه خوبی داشته باشید به راحتی از آن مقاله استخراج می شود و در مصاحبه دکتری برای فرد امتیاز مثبتی خواهد بود. بنابراین هزینه انجام پایان نامه به موسسه، فردی که این کار را انجام می دهد، به سرعت عمل و دقت نویسنده و میزان پژوهش هایی که توسط برنامه نویسی به دست می آید و کیفیت آن بستگی خواهد داشت.

انجام پروپوزال مهندسی کشاورزی چه اهمیتی دارد؟        

به دلیل کاربرد زیاد کشاورزی در زندگی مردم در سراسر دنیا می توان گفت رشته کشاورزی از رشته های کاربردی دانشگاهی به شمار می رود. به همین دلیل تحصیل در مقاطع بالا مانند ارشد یا دکتری در رشته کشاورزی کار راحتی نیست، زیرا کارهای تحقیقاتی زیادی را در پی دارد. دانشجویان رشته کشاورزی در مقطع تحصیلات تکمیلی باید با ارائه راهکارهای جدید در جهت بهبهود وضعیت کشاورزی در کشور قدم بردارند. به همین منظور دانشجویان برای موفقیت بیش تر باید موضاعات کاربردی و به روز را انتخاب و با کمک استاد راهنمای خود پژوهش های لازم را انجام دهند.
در ابتدا این دانشجویان مانند دیگر دانشجویان لازم است به سایت ایرانداک مراجعه کنند و با پرکردن فرم های موجود و بارگزاری پروپوزال خود، تاییدیه لازم را دریافت و سپس با مشخص شدن تاریخ دفاع پایان نامه خود را به اتمام برسانند. همانطور که در بالا بیان نمودیم نوشتن پروپوزال برای پایان نامه کارشناسی ارشد رشته کشاورزی حائز اهمیت می باشد، زیرا در صورت خوب و جذاب بودن پروپوزال داوران در هنگام دفاعیه دانشجو از پایان نامه خود موافقت خود را اعلام و نمره خوبی به پایان نامه فرد خواهند داد. در یک جمله می توان گفت پروپوزال خوب موجب استخراج مقاله از پایان نامه خواهد شد.

زمان لازم جهت نگارش فصول پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی

همانطور که در بالا گفتیم برای انجام پایان نامه در ابتدا باید موضوع مناسب و جذابی انتخاب نمود. سپس به سایت ایرنداک مراجعه و تاییدیه لازم برای دفاع از پایان نامه خود را دریافت کرد که این عمل حدودا 72 ساعت طول خواهد کشید. به دلیل اینکه کارهای تحقیقاتی در این رشته به صورت نرم افزاری صورت می گیرد، بنابراین این عمل زمان خواهد برد؛ همچنین یاد گرفتن خود نرم افزار ها و کار با آن ها زمان بر خواهد بود.  سپس نگارش پایان نامه به زمان نیاز خواهد داشت وهمچنین باید کارهای تحقیقاتی و نوشتاری پایان نامه به تایید استاد راهنما برسد تا در جلسه دفاع مشکلی پیش نیاید.
لازم است بدانید نرم افزار های لازم برای انجام کارهای پایان نامه کارشناسی ارشد رشته کشاورزی با نرم افزار های آماری، ژئو استاتیکی، نرم افزار های بیوانفورماتیکی و ژنتیکی قابل انجام می باشد که برای دانشجویان این مقطع سخت به نظر می رسد به همین دلیل است که دانشجویان به دنبال موسسه های معتبر برای انجام پروپوزال و در نهایت انجام پایان نامه خود با مناسب ترین هزینه انجام پایان نامه برای خود هستند.

انجام فوری نگارش پایان نامه چگونه امکان پذیر است؟

نوشتن پایان نامه های کارشناسی ارشد رشته کشاورزی زمان بر است، زیرا همراه با پژوهش های عددی و سنگین است. به همین دلیل است که دانشجویان این رشته به دنبال افرادی برای انجام پایان نامه خود هستند. این افراد باید بتوانند در ابتدا موضوع مناسبی انتخاب کنند و پروپوزال خود را بنویسند. اما در انجام کارهای تحقیقاتی به مشکل بر میخورند، زیرا باید زمان مناسبی در اختیار داشته باشند. از این رو به این افراد توصیه می شود که کارهای تحقیقاتی خود را به موسسه های انجام تحقیقات کشاورزی بسپارند تا علاوه بر صرفه جویی در زمان بتوانند پایان نامه ایی بدون عیب را تحویل دهند و فوق لیسانس خود را دریافت نمایند. راه دیگر برای سریع نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد رشته کشاورزی مشاوره با افراد متخصص یا موسسه انجام پایان نامه در این حوزه و کمک گرفتن از آنان در طی نوشتن پایان نامه خواهد بود.