قالب پایان نامه کارشناسی ارشد

نگارش پایان نامه کارشناسی ارشد در تمامی دانشگاههای کشور باید در یک اصلوب و قالب استانداردی باشد که به آن فرمت یا قالب پایان نامه کارشناسی ارشد اطلاق می شود در این صفحه سعی شده است راهنمایی جامعی در این خصوص ارائه شود.

فرم درخواست مشاوره پایان نامه

قالب پایان نامه کارشناسی ارشد

پایان نامه دانشجویی یک پژوهش بسیار مهم است بنابراین باید به تمام جزئیات آن توجه داشته باشیم. سرفصل های قالب پایان نامه کارشناسی ارشد در اکثر دانشگاهها مشابه یکدیگر است و دانشجویانی که برای کار پایان نامه کارشناسی ارشد خود به موسسه انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مراجعه می کنند، هم باید در نظر بگیرند که پایان نامه ارشد آنها بر طبق شیوه نامه و قالب دانشگاه خودشان باید آماده گردد، و فورمت پایان نامه کارشناسی ارشد در اکثر مراکز علمی  به ترتیب زیر می باشد:

فاصله سطرها
فاصله از طرفین
پاراگراف بندی اتوماتیک با استفاده از هدینگ
تیتر بندی اتوماتیک
فهرست بندی اتوماتیک با استفاده از هدینگ های
سر صفحه و شماره صفحه
ترتیب فصول و صفحات ابتدایی و انتهایی
مواردی که باید در هر فصل آورده شود
شماره گذاری صفحات

قالب آماده پایان نامه ارشد

قالب آماده پایان نامه ارشد دقیقا طبق دستورالعمل نگارش پایان نامه کارشناسی ارشد دانشگاه ها تنظیم و طراحی می گردد و استفاده از آن موجب صرفه جویی در زمان و هزینه نوشتن پایان نامه برای دانشجو می گردد و تجربه شیرین نگارش پایان نامه بدون استرس و اتلاف وقت را برای آنها به ارمغان می آورد.

مواردی که قالب آماده پایان نامه کارشناسی ارشد را سازمان می بخشد به شرح زیر است:

سبک‌‌های مختلف نگارش، نحوه شروع بند‌ها و حاشیه صفحات، شماره گذاری اتوماتیک صفحات مختلف پایان نامه، نحوه شماره گذاری اتوماتیک بخش‌‌ها و زیربخش‌ها، نحوه شماره گذاری خودکار شکل‌ها، جداول، نحوه‌ی تهیه‌ی فهرست شکل‌‌ها و جدول‌‌ها، روابط ریاضی و فرمول‌‌ها، نحوه‌ی تازه ‌سازی شماره‌‌ها به صورت خودکار، درج لغات انگلیسی در متن فارسی، نحوه‌ی مرجع‌نگاری در متن با استفاده از پایان نِوِشت، درج شماره‌ی مرجع برای اولین بار، مثال‌‌هایی از شیوه‌ی ذکر مرجع در فهرست مراجع، درج شماره‌ی مرجعی که قبلاً مرجع‌نگاری شده است، ثبت ویرایش‌ها و بازبینی، نحوه‌ی مناسب تولید پرونده‌ی pdf، نکات قابل توجه در ارائه‌ی شفاهی، نحوه تولید فهرست مراجع نحوه تولید واژه نامه‌ی فارسی به انگلیسی و ….

فرمت پایان نامه کارشناسی ارشد را از کجا تهیه کنیم؟

در پاسخ به دانشجویانی که سوال می کنند فرمت پایان نامه کارشناسی ارشد را از کجا تهیه کنیم؟ باید گفت می توانید آیین نامه نحوه ی انجام پایان نامه ارشد و همچنین انجام پایان نامه مدیریت را از وبسایت وزارت علوم دانلود کنید. برای اطلاع از تمامی موارد و نحوه استفاده از فرم خام پایان نامه کارشناسی ارشد پس از نگارش پایان نامه و نوشتن رساله دکتری فایل نهایی پایان نامه کارشناسی ارشد خود را می توانید در فرمت آماده پایان نامه که شامل فهرست تمام عناوین و شکل‌ها به صورت اتوماتیک است و کامل و جامع  در سایت آموزشی دانشگاه ها مشاهده کنید.

فرمت پایان نامه ارشد چه اهمیتی دارد؟

فرمت بندی به معنای چیدمان صحیح ساختاری و اجزایی پایان نامه کارشناسی ارشد است که باید رعایت شود. به عبارتی فرمت بندی به معنای رعایت فرمت خاصی است که به موارد ریزی مانند نوع فونت، سایز فونت، میزان فاصله از طرفین صفحه، نوع نوشتن منابع، چکیده، نوع نگارش صفحات، نوع نگارش ضمایم و … بازمی‌گردد که بایستی به طرز صحیحی در کنار هم قرار گیرند. هر دانشگاهی نیز برای اینکه پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد نگارش شده توسط دانشجویان را در جلسه دفاع پایان نامه تحت داوری قرار دهد، فرمت بندی خاص خود را دارد. دانشجویان نیز بهتر است از همان ابتدا با اهمیت فرمت پایان‌نامه کارشناسی ارشد آشنا شوند و پایان نامه خود را طبق دستورالعمل‌های گفته شده در آن پیش ببرند.

فرمت پرسشنامه پایان نامه کارشناسی ارشد

دانشجویان دوره کارشناسی ارشد برای تکمیل پایان نامه کارشناسی ارشد نیاز به پرسشنامه دارند، و می‌توان پرسشنامه را لیستی از سوالات شفاهی یا نوشتاری در نظر گرفت که توسط یک پرسش‌گر یا دانشجو تکمیل می شود تا نسبت به یک یا چند فرضیه در یک طرح تحقیقی، اطلاعاتی جمع‌آوری شود. حدودا دو نوع طراحی پرسشنامه وجود دارد: پرسشنامه اجرایی و پرسشنامه تدوینی
پرسشنامه تدوینی شامل پرسشنامه باز و نیمه بسته و بسته است.
بسته: در پرسشنامه بسته یا منظم دانشجو بر اساس مطالعات انجام‌شده برای هر پرسش تعدادی پاسخ تعیین می‌کند.
باز: در این روش گرچه افراد با آزادی پاسخ می‌دهند، اما رغبت و انگیزه کمتری دارند و اغلب تمایلی به ابراز عقاید شخصی خود نشان نمی‌دهند.
نیمه بسته: بدیهی است که پرسش‌های این پرسشنامه، تلفیقی از سوالات پرسشنامه‌های باز و بسته است.
به طور کلی پرسشنامه در انجام پایان‌نامه کارشناسی ارشد و دکتری از نظر اجرایی به دو دسته تقسیم می شود:
پرسشنامه پژوهشگر ساخته: دانشجویان باید در طرح پرسش‌ها به اهداف پایان‌نامه‌، شاخص‌های پژوهش، فرضیات، متغیرها و جامعه آماری مورد نظرشان توجه کنند و سوالاتی طبقه‌بندی‌شده و مناسب تهیه کنند.
پرسشنامه استاندارد: این پرسشنامه پیش‌تر به وسیله استادان و پژوهشگران حرفه‌ای و باتجربه طراحی شده و روایی (کارایی شیوه و ابزار گردآوری اطلاعات) و پایایی (دقت و موثق بودن شیوه و ابزار گردآوری اطلاعات) آن قبلا آزمایش شده است.

قالب پایان نامه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

به‌طورکلی فرمت بندی پایان نامه دانشگاه آزاد به دو قسمت تقسیم می‌شود: 1) فرمت بندی محتوایی 2) فرمت بندی ساختاری. فرمت بندی محتوایی پایان نامه به عهده خود دانشجوست و باید خود او انجام دهد و مربوط است به تحقیقات انجام گرفته و شرح نتایج مستخرج از آن پژوهش ها در بخش‌های مختلف پایان‌نامه کارشناسیی ارشد. همان‌طور که اشاره شد این نوع فرمت دانشگاه آزاد را باید خود محقق انجام دهد، زیرا بستگی به نوع موضوع و فرضیه‌ای که انتخاب کرده است، دارد.
یکی دیگر از فرمتها، فرمت بندی ساختاری پایان نامه کارشناسی ارشد است که می‌توان آن را توسط متخصصان و کارشناسان انجام داد و بعد از اتمام نگارش پایان نامه کارشناس ارشد انجام می‌گیرد، زیرا شامل اقداماتی همچون: حاشیه بندی صفحات، فاصله گذاری کلمات و… است

قالب آماده پایان نامه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

تمامی تنظیمات و استانداردهای دستورالعمل نگارش پایان نامه بصورت کامل در قالب آماده پایان نامه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد (فایل وورد) لحاظ شده و شما با استفاده از این فایل جهت نگارش پایان نامه کارشناسی ارشد  از دردسر تنظیمات فایل رها خواهید شد و از نگارش پایان نامه کارشناسی ارشد بدون بهم ریختگی و آزمون و خطا لذت خواهید برد.
مواردی که طبق قالب آماده پایان نامه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد مطرح می شود را در مطالب فوق به اختصار نام برده ایم:

قالب آماده پایان نامه کارشناسی ارشد پیام نور

در قالب آماده پایان نامه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور فونت‌‌های استاندارد پایان نامه ارشد مانند اغلب دانشگاه‌‌های کشور با اندازه مناسب استفاده می شود. نکاتی که در قالب آماده پایان نامه کارشناسی ارشد پیام نور باید به آن توجه کرد به شرح زیر است:
تعریف قالب و فرم برای تمامی بخش‌های پایان نامه متن، عناوین، شکل‌ها، جداول، فرمول‌ها
تغییر قالب هر بخش از متن فقط با یک کلیک
تنظیم حاشیه‌ها و شماره گذاری صفحات
درج و تنظیم صفحات مقدماتی و پایانی
تنظیم فهرست اتوماتیک برای مطالب، جداول و شکل‌ها با قابلیت آپدیت
شماره گذاری خودکار تیترها، شکل‌ها و جدول‌ها
تغییر ظاهر جدول
تنظیم پانویس صفحات

تنظیم سربرگ و پابرگ

قالب آماده پایان نامه کارشناسی ارشد دانشگاه تهران:

قالب آماده پایان نامه کارشناسی ارشد دانشگاه تهران چیزی در حدود 50 تا 70 درصد مسیر صفحه آرایی برای دانشجویان است . فقط کافی است متن خود را وارد قالب کرده و تغییرات مورد نظر را طبق راهنمای استفاده از قالب پایان نامه کارشناسی ارشد اعمال کنند. دانشجویان با قالب های آماده پایان نامه کارشناسی ارشد دانشگاه تهران به راحتی می توانند خودشان صفحه آرایی پایان نامه را انجام دهند. در صورتی که آنها به نرم افزار word تسلط کافی داشته باشند، می توانند یک پایان نامه کارشناسی ارشد کامل و اصولی که شامل تصاویر، جداول و فرمول و …می باشد را بین 1 تا 3 ساعت به طور کامل صفحه آرایی نمایید. در صورتی که آشنایی مختصر و یا متوسط به نرم افزار داشته باشند با استفاده از راهنما و متخصص در این زمینه، میتوانند اقدام به صفحه آرایی نمایند.