انجام پروپوزال

نوشتن پروپوزال، پیش طرحی است که دانشجویان عزیز می بایستی قبل از شروع مراحل پایان نامه، آنرا به انجام برسانند. پروپوزال بعد از نگارش و تایید استاد راهنما؛ در شورای پژوهشی مطرح می گردد و چنانچه مورد تصویب اعضاء قرار بگیرد، اجازه خواهید داشت روی فصلهای پایان نامه تان کار کنید. مشاوره انجام پروپوزال یکی از خدمات تخصصی موسسه پورتال دانش است که در این صفحه قصد دارید به شما عزیزان معرفی کنیم.انجام پروپوزال

فرم درخواست مشاوره پایان نامه

انجام پروپوزال 

قطعا کلمه ی پروپوزال به گوش همه ی دانشجویان خورده است . پروپوزال واژه ای است که ، در ذهن افراد به وجود می اید و ان را عملی می کنند ؛ و به طور کتبی و گروهی ارائه می دهند . با اینکه پروپوزال ساخته ی ذهن انسان است ، اما باید محتوای ان اعتبار علمی داشته و متناسب با روش های علمی باشد . به همین دلیل ، برخی افراد به دلیل نداشتن اصلاعات کافی ، زمان کم و نداشتن روش صحیح استاندارد نگارش در انجام پروپوزال به مشکل بر می خورند . به دلیل ارزش زیاد پروپوزال نویسی و نداشتن وقت و اطلاعات ، افراد انجام پروپوزال را به موسسه انجام پایان نامه نویسی که دارای نیروهای متخصص است واگذار می کنند؛ تا یک پروپوزال حرفه ای برای شما اماده کنند.

انجام پروپوزال کارشناسی ارشد

از مهم ترین دغدغه های دانشجویان ، انجام پروپوزال کارشناسی ارشد است . برای نگارش پروپوزال کارشناسی ارشد موضوع نباید تکراری باشد ، و دانشجو باید از محتوای جدید استفاده کند . البته نوشتن پروپوزال کارشناسی ارشد ، نسبت به دکتری اسان تر است و مقدمه ای برای شروع انجام رساله دکتری با محتوای سخت تر و جدیدتر است . اما هدف از انجام این کار مشخص شدن تحقیق ، اعتبار مالی و نوشتن یک طرح اولیه است. پروپوزال کارشناسی ارشد در حالی که کوتاه است اما باید، دقیق ، کامل و جذاب باشد . کیفیت پروپوزال کارشناسی ارشد ، بیان کننده تسلط و توانایی دانشجو بر موضوع تحقیق است . به همین دلیل باید به اندازه کافی وقت صرف نوشتن کنید و ذهنیت مثبتی در پژوهش ان داشته باشید . بهتر است برای انجام پروپوزال ارشد از منابع تحقیقاتی داخلی و خارجی به تعداد کافی استفاده کنید .

انجام پروپوزال دکتری

انجام پروپوزال دکتری دارای دستورالعمل و قواعد مشخصی است که ، دانشجو باید ان ها را رعایت کند . برای نوشتن یک پروپوزال دکتری خوب ، باید در نظر داشته باشد که متن حال یکنواختی نداشته باشد و به اصل کپی کردن توجه کنید . بهتر است برای رعایت تمامی نکات از یک فرد با تجربه یا راهنما کمک بگیرید . در نوشتن پروپوزال دکتری ، چندین بار گرامر نوشته را بررسی کنید که خطایی نداشته باشد. کمی خلاقانه عمل کنید و با رعایت چارچوب قوانین ، شیوه ای نو را پیش رو قرار دهید . انجام رساله دکتری یکی از نکات مهمی است که ، دانشجو باید هنگام نگارش پروپوزال دکتری انجام دهد.

مراحل انجام پروپوزال

برای انجام یک پروپوزال اصولی 7 مرحله وجود دارد که برای اشنایی بیشتر چند مورد ان را مختصر نوضیح می دهیم .

  1. مشخص کردن موضوع تحقیق : مهم ترین قسمت برای شروع پروپوزال نویسی انتخاب موضوع پژوهش است.که باید موضوعی درست و متناسب باشد ؛ و در نوشتن ان دقت کنید .
  2. بیان مسئله : علمی بودن مسئله مورد اهمیت است ، باید با انجام این تحقیق محقق به دستاوردهای جدید برسد .
  3. پیشینه تحقیق : دانشجو باید از موضوع انتخابی اگاهی داشته باشد ؛ تا از دوباره کاری جلوگیری شود .
  4. تعیین اهداف پژوهش : این اهداف مشخص می کنند که ، چه مواردی در این پژوهش تحقق می یابند یا بالعکس .
  5. فرضیه های پژوهش: فرضیه ها مانند اهداف تحقیق باید واضح و کامل باشند.
  6. روش و مرحله اجرا پژوهش : در این مرحله باید به گرد اوری داده ها پرداخته شود .
  7. منابع علمی معتبر : در این قسمت باید ، تمام داده هایی که در نوشتن پروپوزال به ان اشاره شد با ذکر منبع معتبر همراه باشد .

برای سفارش انجام پروپوزال به موسسه پورتال دانش چگونه اقدام کنیم ؟

اگر در انجام پروپوزال یا انتخاب موضوع پایان نامه به مشکل برخوردید ، از اموزش های تخصصی کارشناسان موسسه پورتال دانش ، در تمامی گرایش ها کمک بگیرید ؛ و از دانش و تجربیات ان ها بهره مند شوید . و با خیالی راحت ، اماده دفاع از پایان نامه خود باشید .

برای دانشجویانی که اطلاعات کافی ندارند ، و در نگارش و انجام پایان نامه ، ضعیف هستند می توانند از خدمات و مشاوره موسسه پورتال دانش کمک بگیرند .

یکی از اصلی ترین عوامل تاثیر گذار در موفق بودن پایان نامه ، هماهنگ بودن با پیشنهادات استاد راهنما و مشاوران است .

مشاوره پروپوزال و پایان نامه 

به طور کلی اهمیت پروپوزال و پایان نامه  یعنی نشان دهیم ، انجام دادن این تحقیق به علم و جامعه چه کمکی می کند . بدون شک در انجام نگارش پایان نامه ، مشاوره پروپوزال و پایان نامه امری مهم و ضروری است . داشتن مشاوره با تجربه و اصولی باعث می شود شانس نمره قبولی در دانشگاه بالا برود و کیفیت کار عملی شما را دو چندان می کند . اهمیت داشتن مشاوره پایان نامه و پروپوزال ، کل مسیر نوشتن دائما به شما پیشنهادات جدید می دهد و شما را راهنمایی می کند . به صورت گام به گام ، اطلاعات کافی به شما داده می شود.تا مرحله دریافت نمره قبولی و دفاع از پایان نامه ، شما را همراهی می کند . قطعا یک مشاوره پروپوزال و پایان نامه خوب و با استعداد ، تاثیر قابل توجهی بر موفقیت شما خواهد داشت .

فرم یا قالب پروپوزال چیست ؟

معمولا دانشگاه ها ، قبل از اینکه برای شروع پایان نامه تحقیقاتی انجام شود ؛ خلاصه گزارشی در مورد موضوع تحقیق و شیوه انجام تحقیق تحت موضوع پروپوزال از دانشجو درخواست می کند . نوشتن پروپوزال و موضوعات قابل طرح در ان ، دارای  قالب مشخصی است .
همه دانشگاه ها برای نوشتن پروپوزال پایان نامه ، استانداردها و فرمت خاص خود را دارند ؛ به همین دلیل قبل از نوشتن پروپوزال باید به راهنمای پایان نامه دانشگاه خود رجوع کنید . معمولا راهنما داخل سایت دانشگاه ، یا صفحات اساتید گذاشته می شود . فرم یا قالب پروپوزال دارای دو بخش فرعی و اصلی است ؛ که باید نگارش پروپوزال از طریق دانشجو رعایت شود . بعنوان مثال برای مشاهده فرم پروپوزال دانشگاه علوم تحقیقات تهران می توانید به سایت رسمی این دانشگاه مراجعه کنید.

انجام پروپوزال کارشناسی ارشد مهندسی عمران

به طور کلی باید گفت ، اگر مسئله تحقیق را بدانید انجام پروپوزال کارشناسی ارشد مهندسی عمران کار سخت و دشواری نیست . برای نوشتن پروپوزال کارشناسی ارشد عمران بهتر است ، از دانشجویانی که قبلا این مسیر را طی کنند کمک و راهنمایی بگیرید ؛اگر نسخه اول پروپوزال خود را به ان ها نشان دهید حتما بیشتر راهنمایی تان می کنند . دانشجویان قبل از تحویل پایان نامه مهندسی عمران ، باید پروپوزال را اماده کرده و به راهنمای خود تحویل دهند ؛ اگر دانشجو با شیوه انجام پروپوزال کارشناسی ارشد عمران اشنا باشند ، و طی کردن مراحل ان را به خوبی بدانند انجام این کار بسیار ساده بوده و در کنار ان دارای جذابیت های زیادی برای دانشجو است . زیرا این رشته ، در همه شهرها مورد نیاز است. برای اطلاعات بیشتر صفحه انجام پروپوزال مهندسی عمران را مطالعه کنید.

ویژگی های پروپوزال کارشناسی ارشد حسابداری

یکی از بخش های مهم پروپوزال کارشناسی ارشد حسابداری، انتخاب موضوع است و دغدغه ی دانشجویان نوشتن پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد حسابداری است .که برای انجام صحیح نگارش پروپوزال کارشناسی ارشد حسابداری، و بعد ار ان انجام پایان نامه حساب داری تمام تلاش خود را به کار می گیرند . یکی از ویژگی های پروپوزال کارشناسی ارشد ، بخش ابزار و منابع تحقیق است که باید در ان دقت کافی داشته باشیم .بعد از اتمام روال کلی نوشتن پروپوزال کارشناسی ارشد حسابداری ، باید ان را با استاد خود بررسی کنید و حل مشکلات انجام شود.

ویژگی های پروپوزال کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی

یکی از ویژگی های پروپوزال کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی این است که ، دانشجو در اموزش انجام پایان نامه و پروپوزال به قدری دقت داشته باشد ، تا بتواند مقاله ای خوب از طرح نهایی استخراج کند و نمره قبولی و خوبی را کسب کند . داشتن اطلاعات و تحقیقات کافی ، و منبع تحقیقی معتبر مانند دیگر رشته های کارشناسی ارشد ، برای انجام پروپوزال مدیریت منابع انسانی هم مورد توجه است . برای کسب اطلاعات بیشتر؛ مقاله انجام پروپوزال مدیریت منابع انسانی را مطالعه کنید.

ویژگی های پروپوزال کارشناسی ارشد مدیریت استراتژیک

نوشتن پروپوزال کارشناسی ارشد استراتژیک، از حساسیت بالایی برخوردار است ، که باعث می شود در نگارش ان بیشتر دقت کرد. هدف از نگارش پروپوزال مدیریت استراتژیک ، این است که طبق برنامه ریزی از قبل انجام شده و مهارت و تحقیقات خود بتوانید به تنهایی این کار را شروع کرده و به پایان برسانید . اما اگر توانایی جستجوی علمی برای منابع و تجربه ی نوشتن متن های علمی را ندارید بهتر است ، از تجربیات راهنما استفاده کنید . همچنین باید برای پروپوزال مدیریت استراتژِی، در نگارش خود از مطالب مفید و سودمند استفاده کنید ، از تکرار مطالب پرهیز کنید تا به کیفیت مطلوبی برسید .

ویژگی های پروپوزال کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات

دانشجویان برای نوشتن پروپوزال کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات ، قطعا اگاهی و مهارت هایی در زمینه رایانه اطلاعات کسب کرده اند .برای نوشتن پروپوزال و پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات ، زمان و مدت مشخصی هست که دانشجو باید کار را ارائه بدهد . یکی از ویژگی های پروپوزال کارشناسی ارشد مدیریت فناوری این است که ، دانشجو بعد از انجام پایان نامه مدیریت فناوری ، پروپوزالی کامل و قابل قبول به داوران بدهد و نظر ان ها را جلب کند. در این صورت ، باید برای نوشتن پروپوزال نگارش اصولی و صحیح ان را حفظ کنید. چنانچه در انجام پروپوزال مدیریت فناوری اطلاعات دچار مشکل هستید می توانید از خدمات موسسه پورتال دانش بهره مند شوید.

ویژگی های پروپوزال کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی

در  نوشتن پروپوزال رشته مهندسی کشاورزی ، قبل از هرچیزی باید کمی در ان مورد اطلاعات و اگاهی داشته باشد ؛ اگر با تحقیقات و اگاهی کامل قدم در این راه بگذارید ، دیگر ترس و دلهره ای نخواهید داشت و راحت تر می توانید راجب موضوع نگارش را انجام دهید . برای نوشتن پروپوزال کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی ، چند نکته را باید در نظر داشت ؛ مشاوره گرفتن از استادان و راهنمایان ،خلاصه نویسی پروپوزال و استفاده از تجربیات سایر فارغ التحصیلان. ادامه مطلب را بخوانید

ویژگی های پروپوزال کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر

برای نوشتن پروپوزال کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر ، باید تمام مراحل انتخاب موضوع و عنوان  را با راهنمای خود بررسی کنید. در سایت دانشگاه بررسی کنید که موضوع مورد نظر تکراری نباشد. قبل از نوشتن پروپوزال دقت کنید استاد راهنما موضوع انتخاب شده را تایید کند ، که زمانتان هدر نرود. برای تحقیق موضوع و عنوانتان از مشاور و اساتید کمک بگیرید .

ویژگی های پروپوزال کارشناسی ارشد روانشناسی

برای نوشتن پروپوزال کارشناسی ارشد روانشناسی ،دقت داشته باشید که در کلمات و جملات غلط املایی نداشته باشید . بهتر است از فعل های اینده استفاده کنید. به طول پاراگراف ها دقت کنید که ، حداکثر 10 خط باشد . از اندازه و فونت قلم مناسب استفاده شود . اگر متن شما فارسی است باید از اعداد فارسی در ان استفاده کنید و اگر انگلیسی است از اعداد انگلیسی. برای کسب آگاهی بیشتر در مورد انجام پروپوزال روانشناسی؛ مقاله مزبور را مطالعه کنید.

ویژگی های پروپوزال کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی

در رشته ی مدیریت بازرگانی ، باید توانایی ارتباط برقرار کردن و تعامل با دیگران را به خوبی بلد باشید . دانشجو برای موفقیت بیشتر باید خوب تحلیل کند ، و با اطلاعاتی که از محیط داخل و خارج بدست می اورد بهترین عنوان ها را ارائه دهد  .برای موفق بودن در این رشته باید ، به اندازه کافی اطلاعات داشته و تحقیق کنید با برنامه ریزی و تمرکز پروپوزال را بنویسید، اگر رشته مورد علاقه شما باشد و با روحیات شما هماهنگ باشد موفق تر خواهید بود.دانشجویان باید در کنار اطلاعاتی که از دانشگاه کسب می کنند ، باید مقالات و کتاب های مرتبط با موضوع را برای نوشتن پروپوزال مطالعه کنند .بهتر است خودشان را وارد محیط کاری کرده و وارد بازار کار شوند تا در کنار تحقیقات به صورت عملی هم اموخته هایی به دست اورند . برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله «انجام پروپوزال مدیریت بازرگانی» را مطالعه کنید.