برنامه ریزی برای نگارش پایان نامه کارشناسی ارشد

نگارش پایان نامه کارشناسی ارشد همچون تمام طرحهای پژوهشی مستلزم یک برنامه ریزی دقیق و جامع است و اگر طبق برنامه پیش نروید ممکن است مشکلات عدیده ای برای شما بوجود آید در این صفحه به نکاتی که بایدتوجه شود پرداخته ایم ضمنا می توانید جهت سفارش انجام پایان نامه کارشناسی ارشد با ما تماس بگیرید.

فرم درخواست مشاوره پایان نامه

پایان نامه دانشجویی:

دانشجویان برای انجام پایان نامه دکتری و ارشد باید با دقت به بررسی پرسش‌هایی برای نگارش پایان نامه خود بپردازند که این موضوع، کار پژوهشیِ مهمی را می طلبد تا به‌واسطه‌ی پایان نامه دانشجویی، به پرسش‌های اعضای جامعه‌ی آموزشی و مخاطبان آن‌ها پاسخ داده می شود. دانشجویان باید بدانند با کسانی که  پایان نامه خود را به انجام رسانده اند و مدرک کارشناسی ارشدشان را دریافت کرده‌اند در این خصوص مشورت کنند. نگارش پایان نامه یک فرایند طولانی و خسته‌کننده است و اگر دانشجویان بتوانند از  مشاوره‌ی افرادی که قبلاً این کار را انجام داده‌اند بهره‌مند شوند، خیلی به نفعشان خواهد بود.

فرمت نگارش پایان نامه:

فرمت نگارش پایان نامه در واقع به معنای ویرایش ساختاری و مفهومی پایان نامه می باشد که به منظور مورد تایید بودن دانشگاه مربوطه انجام می‌شود. هر دانشگاه برای پذیرش پایان نامه، مرحله داوری دارد که پایان نامه‌هایی که خارج از فرمت دانشگاه باشد را پذیرش نمی‌کنند. اگر می‌خواهید پایان نامه شما مورد پذیرش دانشگاه مربوطه شود، باید برخی موارد که در تمپلت دانشگاه ذکرشده است را رعایت فرمایید. از این‌رو برای اینکه برای شما دوباره‌کاری نشود، پیشنهاد می شود از ابتدای انتخاب موضوع پایان نامه تا انتهای پایان نامه را طبق فرمت دانشگاه خود نگارش نمایید.

مراحل نگارش پایان نامه:

مراحل نگارش پایان نامه به شرح زیر می باشد:

الف) انتخاب موضوع پایان نامه:

پس از هماهنگی با استاد راهنما، موضوع انتخاب می‌شود. دانشجو باید دقت داشته باشد موضوعات متناسب با علاقه خود و امکانات دانشگاه  را انتخاب کند. بارها دیده شده انتخاب موضوع نامناسب موجب ایجاد مشکلات فراوان برای دانشجویان شده است.

ب) نگارش پروپزال

پس از تعیین موضوع پایان نامه، روند کلی تحقیق در پروپزال پایان نامه  به صورت کتبی مشخص خواهد شد.

ج) نگارش فصلهای پایان نامه

پس از گردآوری اطلاعات از آزمایشگاه و شبیه‌سازی، نگارش پایان نامه شروع می‌شود. تفاوتی ندارد که مسیر انجام پایان نامه دکتری هستید یا کارشناسی ارشد.

عناوین پایان نامه:

با جستجو پایان نامه در بین صفحات سایتها و پایگاههای اطلاع رسانی دانشجویی متوجه خواهید شد از جمله مهمترین عناوین پایان نامه که در سالهای اخیر مورد پژوهش دانشجویان قرار گرفته است، به شرح زیر می باشد:

موضوع پایان نامه روانشناسی اسلامی

موضوعات پیشنهادی پایان نامه ارشد انرژی معماری

موضوعات پیشنهادی پایان نامه مدیریت بازرگانی

موضوعات پیشنهادی پایان نامه ارشد معماری داخلی

موضوعات پیشنهادی پایان نامه مدیریت منابع انسانی 

موضوعات پیشنهادی پایان نامه حسابداری 

موضوعات پیشنهادی پایان نامه مهندسی عمران

سرفصل های پایان نامه:

پایان نامه را می‌توان به 2 قسمت فرعی و اصلی تقسیم کرد. بخش فرعی پایان نامه شامل صفحه عنوان، صفحه سپاسگزاری، صفحه معرفی، صفحه چکیده و غیره است. انجام پایان نامه دکتری و کارشناسی ارشد  از 6 فصل اصلی تشکیل شده است که به معرفی سرفصل های پایان نامه در ذیل این مطلب خواهیم پرداخت:

فصل اول: کلیات تحقیق.  فصل دوم: ادبیات تحقیق. فصل سوم: طراحی و روش تحقیق. فصل چهارم: نتایج کسب شده و تجزیه و تحلیل نتایج. فصل پنجم: نتیجه گیری. فصل ششم: معرفی منابع

فصل اول پایان نامه شامل چه مواردی است؟

فصل اول پایان نامه با عنوان «کلیات پژوهش» به معرفی پروژه پایان نامهمی پردازد. حداقل محورهایی که لازم است در این بخش مطرح شود به شرح زیر است:

مقدمه

بیان مساله پژوهش

اهمیت انجام پایان نامه دکتری  و ضرورت تحقیق و توجیه لزوم انجام پژوهش و اهداف پژوهش

سوالات پژوهش

فرضیه های پژوهش

 چکیده در پایان نامه چه نقشی دارد؟

دانشجویان با جستجوی پایان نامه در گوگل به کلمه چکیده برخورد می کنند. در واقع چکیده در پایان نامه، به معرفی کوتاهی درباره پایان نامه می پردازد. محققان و پژوهشگران به دلیل انباشتگی اطلاعات، مختصر و کوتاه بودن مطالب را ترجیح می دهند. بنابراین اول به چکیده پایان نامه نگاهی می اندازند و بعد ترغیب می شوند به خواندن یا نخواند اصل مقاله، پس نیاز است نویسنده به اندازه کافی به آماده کردن چکیده توجه کند.

در چکیده پایان نامه چه بنویسیم؟

تا به حال از خود پرسیده اید در چکیده پایان نامه چه بنویسیم؟ چکیده به صورت عمده از مقالات تهیه می شود. چکیده مقاله گاهی به معنای بیان نکات ریز یک مدرک علمی مهم می باشد. در چکیده پایان نامه باید نکات مهم مختصر بیان شود. چکیده برای انتخاب موضوع پایان نامه به شمار می آید. چکیده به صورت عمده از مقالات تهیه می شود.

سرچ پایان نامه:

با بررسی و سرچ پایان نامه در انواع سایتهای انجام پایان نامه به خصوص انجام پایان نامه دکتری خواهید دانست که نگارش پایان نامه در مراحل مختلف انجام پژوهش موجب ایجاد نظم و افزایش پیوستگی آن خواهد شد. موکول کردن انجام پایان نامه به ماه های آخر موجب کمبود وقت و کاهش کیفیت خواهد شد.

فرمت نوشتن پایان نامه:

فرمت نوشتن پایان نامه به معنای چیدمان صحیح ساختاری و محتوایی پایان نامه است که باید رعایت شود به عبارتی فرمت بندی به معنای رعایت فرمت خاصی است که به موارد ریزی مانند نوع فونت، سایز فونت، میزان فاصله از طرفین صفحه، نوع نوشتن منابع، چکیده، نوع نگارش صفحات، نوع نگارش ضمایم و … بازمی‌گردد، که بایستی به طرز صحیحی در کنار هم قرار گیرند. هر دانشگاهی نیز برای اینکه پایان‌نامه‌های نگارش شده توسط دانشجویان را در جلسه دفاع تحت داوری قرار دهد، فرمت بندی خاص دانشگاهی خود را دارد که تمامی پایان‌نامه‌ها در قالبی یکسان و یکپارچه قرار می گیرند.

ساختار تحقیق در پایان نامه:

دانشجویان پس از انتخاب موضوع پایان نامه و انجام پروپوزال باید به آماده سازی بخشهای مختلف آن بپردازند. ساختار تحقیق در پایان نامه به شکل زیر نامگذاری می شود:

صفحات آغازین ( جلد ، صفحه بسم الله الرحمن الرحیم ، صفحه عنوان ، صورت جلسه دفاع از پایان­ نامه ، تعهدنامه ، چکیده ، فهرست)

فصول پایان نامه

منابع و مراجع

ضمیمه ها و پیوست ها

صفحات پایانی ترجمه چکیده به انگلیسی ، صفحه عنوان انگلیسی) )

کارگاه پایان نامه نویسی:

دانشجویان  بسیاری که در مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری به تحصیل مشغول هستند، همواره بدلیل نداشتن آگاهی لازم در زمینه  پایان‌نامه نویسی دچار مشکل می‌شوند. انجام پایان نامه دکتری و کارشناسان ارشد یک پروژه حساسی است که دانشجویان می توانند با بهره‌گیری از مشاوران و پژوهشگران برتر موسساتی که کار خدمات پایان نامه را انجام می دهند، از کارگاه پایان نامه نویسی آنلاین و حضوری این موسسات هم استفاده نمایند.

قواعد نگارشی پایان نامه:

نوشتن پایان نامه یا مقاله از جمله مهمترین وظایفی است که ثمره ی چند ساله ی دانشجو را نشان می دهد. پس باید در نوشتن آن نهایت دقت و ظرافت را به کار برد تا بتوان هر آنچه که مد نظر است به بهترین نحو ارائه داد. برای ارائه  هر چه بهتر مطالب باید به ضوابط مهم در نوشتن پایان نامه مانند زیبایی های ویرایشی و استفاده درست و به جای علائم نگارشی در متن، توجه کرد تا خواننده بتوانند با میل و رغبت بیشتر قواعد نگارشی پایان نامه را مورد مطالعه قرار بدهد.

مرجع نویسی در پایان نامه:

مرجع نویسی در پایان نامه یعنی برای جلوگیری از سرقت علمی و ادبی در مقاله، کتاب و یا پایان‌نامه، خواننده را به منابع و مواخذی که در آن‌ها استفاده کرده‌اید، ارجاع ‌دهید؛ این منابع می‌تواند مقالات افراد مختلف، نقل‌قول‌هایی از استادان و دانشمندان و یا حتی ایده‌هایی باشد که دیگران آن را مطرح کرده‌اند. شما با این کار نه تنها به تحقیق خود ارزش و اعتبار می‌دهید، بلکه به زحمات دیگر نویسنده‌ها هم ارزش داده‌اید.

پایان نامه علوم انسانی:

محتوای پایان نامه علوم انسانی به زبان های مختلف در ایران منتشر می شود. وقتی که به دنبال اطلاعات انجام پایان نامه دکتری علوم انسانی و نیز وقتی که به دنبال یافتن نمونه پایان نامه و نشریات علمی علوم انسانی در یک حوزه موضوعی خاص هستید مثلا نشریات حوزه ادبیات فارسی می توانید به پایگاه پایان نامه علوم انسانی مراجعه کنید.

فایل ورد پایان نامه:

دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا بایستی برای گرفتن مدرک تحصیلی خود علاوه بر گذراندن تعداد مشخصی از واحدهای درسی، تحقیقات مشخصی را در حوزه تحصیلی و گرایش تخصصی شان انجام دهند و در پایان در حضور اساتید و داوران محترم، از تحقیقات خود دفاع کنند. این تحقیقات تحت عنوان پایان نامه شناخته شده و ضوابط مهم در نوشتن پایان نامه برای آن تعریف شده است. این قوانین شامل استانداردها، مقررات و ویژگی‌های فایل ورد در پایان نامه است که برای نوشتن مطالب طولانی کاربرد خواهند داشت. آموزش انجام پایان نامه دکتری و کارشناسی ارشد  در فایل ورد  دارای نکات ویژه‌ای است که رعایت آن‌ها نگارش و تهیه پایان نامه را آسان‌تر خواهد ساخت. پس از خاتمه پایان نامه، می بایستی نسخه ورد آن را در سامانه همانندجویی بارگزاری کنید تا میزان تشابه کار را با پایان نامه های دیگر مورد بررسی قرار دهید.